Pomału, acz nieuchronni zbliża się jesień a tym samym początek sezonu grzewczego. Wielokrotnie spotykali się Państwo z informacjami dotyczącymi zatruć tlenkiem węgla, dlatego w niniejszym artykule zamierzamy przedstawić najbardziej typowe przyczyny zatruć tlenkiem węgla (czadem) w okresie zimowym, składające się na ok. 90% wszystkich zdarzeń związanych z zatruciami tlenkiem węgla.

Żeby w pełni zrozumieć przyczyny zatruć, należy w pierwszej kolejność wyjaśnić fizyczne zasady działania przewodów kominowych,

Na rynku sprzedawanych jest obecnie wiele produktów, określanych mianem drzwi łazienkowych (wyposażonych w nawiewy). Niestety wiele z tych produktów nie jest tak naprawdę drzwiami łazienkowymi. Drzwi wyposażone w tuleje wentylacyjne (Rys. 1) mimo iż często są sprzedawane właśnie jako łazienkowe, w rzeczywistości na ogół nimi nie są. Jeżeli sprawdzą Państwo ich dokumentację techniczną przygotowaną przez producenta, to zapewne znajdzie się tam zapis "drzwi wewnętrzne z wentylacją" czy podobny, a nie stwierdzenie, że są to "drzwi łazienkowe".

(C) Website by ADEON. Template designed by JoomlaShine.com